Diyet

2020 Zayıflama Listesi

Advertisement

Kilo vermek için bir çok zayıflama listesini dener ve uygularız, tüm dünyanın sorunu haline gelmiş bu kilo probleminden kurtulmak için öncelik olarak yapılması gereken ilk şey uzman kontrolünde oluşturulan listeleri uygulamaktır. Kilo vermek, zayıflamak, formda kalmak vs. sebebi her ne olursa olsun her daim uzman diyetisyen kontrolünde zayıflama yoluna gitmek ilk hedef olmalıdır.

İnternet üzerinde, kısa sürede kilo verdiren bir çok zayıflama listesidiyet listesi bulunmakta. Kimi diyetisyenlere göre oluşturulan bu zayıflama listeleri ile kısa sürede zayıflamanın sakıncalı olabileceği dile getirilsede, kimi uzmanlara görede acilen kilo vermesi gereken örneğin kalp hastaları gibi bu diyetleri (uzman kontrolunde) uygulamaları gerektiğini söylemektedir.

Zayıflama Yolunda Tavsiyeler

Yukarı belirttiğimiz gibi eğer aciliyetli bir şekilde kilo vermeniz gerekiyor ise mutlaka uzman diyetisyenlerden yardım alma yoluna gidiniz. Ancak hayır benim diyetisyene gitmemi gerektiricek bir durum yok, formda kalmak ve zamanla zayıflamak istiyorum derseniz aşağıdaki küçük tavsiyeler faydanıza olabilir.

Advertisement

– Porsiyonlarınızı küçültün, sıklıkla yemek yiyin ancak her zaman yarısını yiyin.
– Porsiyonu azalttığınız öğünlerde salata ve garnitür miktarını arttırabilirsiniz.
– Salatalarınızda sos ve mayonez türü yağlı ürünleri azaltın.
– Ana öğünlerin arasında meyve yemek faydalı olacaktır. En azından 1 tanede olsa yemeniz faydanızadır.
– Kaşar ve tulum peyniri yerine az yağlı beyaz peyniri tercih edebilirsiniz.
– Zengin soslu, kremalı yiyeceklerden uzak durun.
– Kızarmış yiyecekler yerine haşlanmış veya ızgara olanları tercih edin.
– Az yağlı yoğurtları tercih edin.
– Kırmızı et yerine balık ve tavuk yiyin.

Gibi hassasiyetli davranın ve yediğinize içtiğinize dikkat edin. Pratik olarak yağlı yemeklerden yiyeceklerden uzak durmak/azaltmak her zaman faydanızadır.

Verilen kiloları tekrar almamak ve formunuzu korumak için

– Her yemekten önce 1 2 bardak ılık su için.
– Akşam saat 7 ‘den sonra yemek yemeyin. (yemek düzeninizi oturtun)
– Haftada dört gün en az yarım saat egzersiz veya yürüyüş yapın.
– Uykusuz Kalmayın
– Stres ‘e girmeyin, stresden uzak durun.

Bu konumuzda Zayıflama Listesi konusuna kısaca değişmiş olduk, kendinize yukarıda belirttiğimiz hususları dikkate alarak bir liste oluşturabilirsiniz. Tabiki öncelik her zaman uzman diyetisyenler dahilinde bulunan listeleri kullanmaktır. Eğer hayır ben kendim belirliyeceğim derseniz şu şekilde yapmanızı öneririz.

Öncelikle neler yediğinizi bir kağıda not alın, daha sonra yukarıdaki hususları dikkate alarak yeni bir liste oluşturun. Ve ardından oluşturmuş olduğunuz zayıflama listesini uygulamaya başlayın.

Bir sonraki yazılarımızda uzmanların tavsiye ettiği yine pratik zayıflama listeleridiyet listeleri şeklinde paylaşımlarda bulunacağız.

 

Article written by DOKTOR

Hastalıklarda en önemli husus, erken teşhis olduğu için belirtileri nedir ve ne gibi durumlarda ciddi sonuçlara dönüşebilir, bunu bilmenizde fayda bulunmaktadır. Sitemizi incelemeye devam edebilir ve belkide habersiz olduğunuz bir rahatsızlığınız konusunda doktorunuza başvurmanız gerektiğini hissedebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir